Prezentace českých technologií v peruánském regionu Madre de Dios

Zahraniční kancelář agentury CzechTrade prezentovala v Peru možnosti, které Česká republika skýtá pro spolupráci s regionem Madre de Dios.

Ředitel ZK CzechTrade v Limě Martin Rossbach a velvyslanec ČR v Peru Michal Sedláček byli pozváni na setkání s guvernérem regionu Madre de Dios, Luisem Hidalgem, s tamními starosty a regionálními autoritami.

Předmětem setkání byla především ekonomická spolupráce mezi Českou republikou a regionem Madre de Dios, a to především v oblastech udržitelné energie a čištění vody.

Madre de Dios je pralesní region na hranici Peru, Brazílie a Bolívie, který v posledních letech usiluje o udržitelný rozvoj svého potenciálu. Ten se skrývá nejen v těžbě a zemědělství, ale i v energetické a sanitární soběstačnosti.

Martin Rossbach mluvil v regionu o širokých možnostech, které v těchto směrech dokáže Česká republika nabídnout, a prezentoval některé české firmy, mezi nimiž například Photon Energy Solutions, Aquafol, Dekonta, Novako nebo DI Industry.

Výsledkem jednání, kromě prezentace ČR a mnoha užitečných kontaktů, bylo i uznání, které od guvernéra ředitel ZK obdržel jakožto čestný návštěvník regionu.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí