Zdroj: CzechTrade

Prezident Německé spolkové banky očekává jen mírnou recesi a se svými pohledy do budoucna je optimistický

Navzdory trvající krizi prezident Joachim Nagel věří, že Německo z aktuální situace vyvázne s mírnou recesí. Co se týče inflace, tak Nagel zůstává s nadhledem pozitivní a očekává její pokles.

Hospodářství Německa by dle odhadů prezidenta Německé spolkové banky Joachima Nagela mělo sklouznout do mírné recese. Joachim Nagel vede Německou spolkovou banku od ledna 2022 a poslední rok přinesl velké množství změn a těžkých výzev, které dle svých komentářů sám neočekával.

Ilustrační fotografie

Přesto zůstává šéf Německé spolkové banky nadále optimistický a věří, že se Německo vyhne velkému hospodářskému propadu a celkově vyvázne s mírnou recesí. Podle prezidenta se podaří výši inflace ve střednědobém časovém horizontu dostat pod kontrolu.

Inflace se ukazuje stále jako neústupná, což odborníci očekávali. Nagel si je jistý, že se Německo vrátí zpět k stabilním cenám. Evropská centrální banka též očekává v tomto roce a v následujících letech snížení výše inflace. Cílem Evropské centrální banky je dosáhnout 2 %. Výše inflace v listopadu 2021 činila v eurozóně 10,1 %. Joachim Nagel tedy dodává, že tento cíl stále zůstává velkou výzvou, na které se ale usilovně pracuje.

Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: Spiegel.de

• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí