Prezident Sergio Mattarella pověřuje Maria Draghiho sestavením nové italské vlády

Mario Draghi, ex-prezident Evropské centrální banky, má před sebou nelehký úkol v nelehké době. Nejdříve však bude muset získat důvěru parlamentu.

podpis_286104224-120.jpgPrezident republiky Sergio Mattarella s Draghim diskutoval sestavení nové vlády. Po více než hodinovém rozhovoru Draghi, bývalý prezident ECB, oznámil, že nabídku na sestavení nové vlády přijal. Čeká jej mnoho nelehkých úkolů, jako například nastartování ekonomiky, jež v posledním roce utrpěla velké ztráty. Díky mimořádným zdrojům z EU bude mít nová vláda příležitost investovat do projektů na obnovu a modernizaci země.

Teď je rozhodující, zda Draghi bude mít důvěru parlamentu. Čeká ho schůzka s předsedou Poslanecké sněmovny Robertem Ficem a poté s předsedkyní Senátu Elisabettou Casellati. Co se týče jednotlivých politických stran a hnutí, M5S (Hnutí 5 hvězd) je rozděleno, ne každý totiž souhlasí s Vitem Crimim a jeho názorem, že nepodpoří Draghiho. Mattero Renzi (Italia Viva) či Nicola Zingaretti (Pd) návrh vítají. Matteo Salvini (Lega Nord) sdělil, že si Maria Draghiho vyslechne a následně vyhodnotí, jak se k návrhu postaví. Stejný postoj zastává i Silvio Berlusconi (Forza Italia).  

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: La Repubblica
• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Itálie