Zdroj: CzechTrade

Přihlášky na South Summit Brazil 2023 jsou spuštěny

Až do konce prosince je možné podat přihlášku do soutěže startupových projektů jakékoli kategorie. Přihlásit se mohou soutěžící z celého světa nehledě na to, v jaké fázi se jejich projekt nachází.

Jedna z největších celosvětových startupových soutěží proběhne ve dnech 29.-31. března 2022 v brazilském Porto Alegre. Na South Summit Brazil budou k vidění nejen nejnovější startupy, ale i přednášky s odborníky z celého světa, přední společnosti hledající obchodní příležitosti, podnikatelé a investoři s cílem navázat nové kontakty.

Čtyři lidé na schůzce, dva si podávají ruce, Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

„Více než kvůli debatě o tématech, která budou utvářet budoucnost, je tu South Summit Brazil proto, aby podporoval navazování kontaktů,“ říká Thiago Ribeiro, generální ředitel South Summit Brazil.

Už 10 let existence se Startup Competition na South Summit zúčastnilo celkem 25 tisíc startupů ze 125 zemí. Na posledním ročníku se představilo více než 100 startupů ze 76 zemí, jako je Brazílie, USA, Španělsko, Rusko, Indie, Nigérie, Turecko, Argentina, Kolumbie či Velká Británie. Pro soutěžící je Summit velkou příležitostí, kde mohou získat investory, zviditelnit se skrze mediální partnery a zmapovat aktuální obchodní trh.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Soutěž je rozdělena do pěti kategorií, kterými jsou: nejlepší startup obecně, nejinovativnější projekt, škálovatelný projekt, udržitelný projekt a nejlepší tým. V posledním vydání se absolutním vítězem stala brazilská digitální banka pro mladší 18 let, Yours bank.

Nejinovativnějším startupem byl pak zvolen brazilský Pix Force, který aplikuje umělou inteligenci na počítačové vidění a transformuje snímky získané kamerami, drony a satelity na informace a data. Nejlepším škálovatelným projektem, tedy projektem se schopností udržet nízké náklady i s rostoucím počtem zákazníků, se stalo Španělsko se svou platformou Genially.

Jedná se o bezplatný online nástroj pro tvorbu digitálního obsahu, prezentací a dalších interaktivních materiálů. Poslední dvě kategorie ovládla opět Brazílie, a to startup SoluBio jako nejudržitelnější technologie, která napomáhá farmářům k výrobě vlastních biopesticidů a tým Aprix, jež vytvořil nástroj pro fixaci ceny paliva. Skrze umělou inteligenci monitorují denně ceny z více než 14 000 čerpacích stanic v Brazílii.

Vstupenky i přihlášky je možné koupit na oficiálních webových stránkách South Summit Brazil.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie. 
Zdroj: exame.com, southsummit.co

• Oblasti podnikání: Investice | Obchod | Ostatní
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí

Doporučujeme