Příprava výstavby nové továrny na výrobu pneumatik v Srbsku


  • Země: CS – Srbsko
  • Datum zveřejnění: 28.03.2019

Čínská firma Shandong Linglong získala vlastnické právo k pozemku v Zrenjaninu – byla podepsána smlouva s Republikovým ředitelstvím pro majetek.
Majitel čínské společnosti Shandong Linglong Wang Feng a ředitel Republikového ředitelství pro majetek Jovan Vorkapic podepsali dohodu o převodu stavebního pozemku v průmyslové zóně Zrenjanin. Na čínského investora bude bezplatně převedeno 96 hektarů stavebního pozemku na výstavbu továrny.
Srbsko získalo tuto investici v soutěži s Českou republikou, Slovenskem a Polskem, které o získání této investice vážně usilovaly.
Vang Feng při jednání na radnici ve Zrenjaninu potvrdil, že podpis smlouvy je pro čínskou společnost, a také pro Srbsko a Zrenjanin, velmi důležitý, protože umožňuje začít s realizací projektu.
Čínská společnost Shandong Linglong investuje do nové továrny na výrobu pneumatik téměř 1 mld. USD a projekt má být dokončen do 7 let. V plánu je zaměstnat asi 1500 lidí, z toho 1200 pracovních míst bude určeno pro místní pracovníky, okolo 300 pracovníků bude z mateřské čínské společnosti, především pro instalaci zařízení, zkušební práce a školení.
Továrna bude vyrábět vysoce kvalitní radiální pneumatiky pro osobní a nákladní automobily, autobusy, i pneumatiky pro zemědělské stroje a terénní použití.

Zdroj: eKapija
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bělehrad  

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem