Zdroj: CzechTrade

Příští rok započne modernizace a rozšíření mexického přístavu Progreso

Oživení projektu za 213 milionů dolarů nabývá konkrétních podob po schůzce guvernéra mexického státu Yucatán a mexického prezidenta.

Po dlouhých desetiletích, kdy byl jih Mexika přehlížen, mexický stát nyní masivně investuje do rozvoje této oblasti. V mexických státech ležících na Yucatánském poloostrově nyní probíhá několik velkých investic, které mají zlepšit infrastrukturu a ekonomický rozvoj oblasti. Jedním z nich je například probíhající projekt Mayského vlaku.

Ilustrační fotografie

K němu se má příští rok přidat další infrastrukturní projekt, tentokrát se jedná o rozšíření a modernizaci jednoho z klíčových přístavů na Yucatánském poloostrově. V současné době přístav Progreso dokáže pojmout lodě o maximálním nákladu 40 000 tun. Tato kapacita se má zvětšit až na 100 000 tun.

Vláda k tomuto projektu dlouho mlčela, až nyní se zdá, že by se příští rok konečně mohlo začít s pracemi. Tento měsíc podepsal guvernér státu Yucatán a ministr námořnictva dohodu, která má zajistit úspěšné pokračování projektu v příštím roce.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme