Prodejce obuvi CCC se chce stáhnout z Rakouska

Koronová krize si vybírá svou daň v maloobchodu.

Polský maloobchod s obuví CCC, který v Rakousku po rychlé expanzi zaměstnává 430 zaměstnanců v téměř 50 pobočkách, se chce zcela stáhnout z rakouského trhu. 29 ze 46 poboček má přejít pod polský nízkonákladový řetězec Pepco, ve 14 lokalitách pronajatých se společnost pokouší ukončit leasingy. Zbývající tři obchody mají být nahrazeny nízkonákladovým módním řetězcem Halfprice, jehož expanzi se skupina v současné době věnuje. Jako první bude na Halfprice rebrandována pobočka na vídeňské nákupní třídě Mariahilfer Straße.

Rakousko je druhou zemí, kde bude působit Halfprice, v budoucnosti mají následovat pobočky v České republice a Maďarsku. Maloobchodní skupina tak vstupuje do vzkvétajícího nízkocenového segmentu, kde se známé značkové zboží prodává mnohem levněji než obvykle. V tomto segmentu již úspěšně působí také Pepco a TK Maxx.

Obchod s obuví byl loňskou krizí zasažen obzvláště silně. Tržby v průmyslu poklesly v průměru o více než pětinu. „S příchodem korony klesl význam módy do propasti,“ řekl šéf CCC Austria Gerald Zimmermann v dubnu pro STANDARD. K odchodu CCC z rakouského trhu se tehdy Zimmermann nevyjádřil.

CCC hodlá převést nájemní smlouvy svých 29 rakouských poboček na společnost Pepco.

Společnost Pepco je považována za nejcennější investici Steinhoff v Evropě poté, provozuje více než 3 200 levných obchodů v 16 zemích a má v úmyslu tento počet během pěti až sedmi let ztrojnásobit, mimo jiné prostřednictvím expanze do Itálie a Španělska. Její tržby ve finančním roce 2019/20 (ke konci září) činily 3,5 miliardy eur.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko
Zdroj: Derstandard.at
• Teritorium: Evropa | Polsko | Rakousko | Zahraničí