Prodeje aut v Kolumbii rostou. Daří se i elektromobilům

Během prvních čtyř měsíců letošního roku vzrostl kolumbijský automobilový průmysl o 2,8 %. Nejvýznamnější nárůst zaznamenal sektor elektromobilů.

V dubnu 2022 bylo v Kolumbii zaregistrováno 20 622 nových vozidel, což představuje nárůst o 8,4 % ve srovnání se stejným měsícem předešlého roku. Vyplývá to z informací Jednotného národního dopravního registru a analýzy společností Fenalco a Andi. Značky s největším počtem registrací jsou Chevrolet, Renault, Toyota, Mazda a Kia. Dohromady představují podíl 60,3 % na celkovém počtu aut zaevidovaných v dubnu.

Ilustrační fotografie

Za první čtyři měsíce roku se prodeje zvýšily o 2,8 %. Celkem bylo za toto období zaregistrováno 78 049 nových vozidel, z čehož 8516 kusů jezdí na čistou energii. Plně elektrických vozidel se do konce dubna prodalo 1339. Jedná se tak o 262% nárůst oproti stejným měsícům minulého roku. Také hybridní vozy zaznamenaly za první třetinu roku 2022 růst prodejů, a to o 119 procent.

S tím souvisí i rozvoj dobíjecích stanic v zemi. Jejich největším instalatérem je společnost Celsia, která zprovoznila již přes 1500 nabíjecích míst v departamentech Cundinamarca, Valle del Cauca, Tolima, Bolívar, Antioquia a Eje Cafetero. Nově lze hybridní vozidla a elektromobily dobít i na parkovišti letiště El Dorado v Bogotě, které se tak snaží podpořit udržitelnější mobilitu a dostát svého cíle snížit emise o 40 % do roku 2025.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Také Česká republikazanechává v automobilovém sektoru v Kolumbii svou stopu. Vozy značky Škoda auto distribuuje místní pobočka Porsche. V nabídce jsou čtyři modely aut, zatím žádný z nich není částečně či stoprocentně elektrický.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co, semana.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí