Produkci japonských automobilek komplikuje koronavirus

Japonské automobilky Nissan a Honda odložily obnovení výroby ve svých továrnách na automobilové součástky v čínské provincii Chu-pej, jež je epicentrem epidemie nového typu koronaviru.

Znovuobnovení produkce bylo původně naplánováno na 21. únor, nově však továrny Nissanu a Hondy zůstanou uzavřeny nejméně do 10. března. Japonské automobilky byly nuceny tak učinit v reakci na nejnovější směrnici čínské vlády, která nařizuje uzavření továren v epidemií postižené provincii až do poloviny března.

Akutně hrozí, že japonské společnosti budou muset kvůli výpadku dodávek klíčových součástek omezit či zcela zastavit výrobu i v dalších svých továrnách. Ostatně Nissan již 14. února snížil produkci své výrobní linky na severu ostrova Kjúšú, a byť mluvčí společnosti Azusa Momose odmítl jakékoliv další omezení, spekuluje se, že s ohledem na nelepšící se situaci v Číně omezí japonský gigant svou výrobu nejen v Japonsku, ale velmi pravděpodobně i v továrnách v Malajsii, USA, Mexiku, Velké Británii, Indii, Rusku a Španělsku.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Tokiu
Zdroj: Japan Times, Automotive News Europe

Pravidelné novinky e-mailem