Program Mitacs přichází na pomoc malým a středním podnikům v Kanadě

Iniciativa Mitacs vytvoří příležitosti v podobě dotovaných stáží pro vysokoškoláky, a podpoří tak firmy a organizace ve všech sektorech ekonomiky.

Menší firmy napříč Kanadou, které byly zasaženy restrikcemi spojenými s pandemií, mají být posíleny nečekanou pomocí z řad vysokoškolských premiantů.

Ilustrační fotografie

Iniciativa Mitacs – zaměřená na pomoc malým a středním firmám a neziskovým organizacím s méně než 500 zaměstnanci – nabízí pro firmy výrazné snížení nákladů na stipendium pro studenty. Partnerské organizace, které splňují výše zmíněné požadavky, se budou podílet pouze 25 procenty na stipendiu pro studenty v hodnotě 10 000 nebo 15 000 kanadských dolarů po dobu prvních čtyř měsíců stáže. V minulosti musely společnosti proplatit 50 procent celkového stipendia.

Tento inovativní projekt, na kterém se podílejí terciární vzdělávací instituce v Kanadě, by měl přímo podpořit inovace v soukromém, neziskovém, zdravotnickém i komunálním sektoru. Očekává se, že se do projektu zapojí subjekty z průmyslové výroby, zemědělství, umění a zábavního průmyslu, energetického sektoru, zdravotnictví, technologií, či turismu.

„Skrze tuto snahu, pomáháme malým a středním podnikům v Kanadě růst a inovovat a zároveň dáváme příležitost novému talentu a výzkumníkům v zemi získat cenné pracovní zkušenosti na pracovním trhu, který je kvůli covid-19 více nevyzpytatelný,“ uvedl CEO Mitacs John Hepburn.

„Malé a střední podniky stejně jako akademický talent jsou nedílnou součástí ekonomického uzdravení Kanady. Mitacs na sebe bere úlohu prostředníka, který pomáhá kanadským organizacím vyřešit jejich problémy v podnikání, udržet konkurenceschopnost a prosperovat.“

Od počátku pandemie navázalo partnerství s Mitacs více než 2000 firem, přičemž 70 procent tvoří právě malé a střední podniky.Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada
Zdroj: Canadian Manufacturing

Mohlo by Vás také zajímat

Poslouchat na Soundcloudu
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí