Program na podporu turismu v Japonsku bude dočasně pozastaven

S ohledem na rekordní čísla nakažených přesahující tři tisíce případů za den se japonská vláda rozhodla přes novoroční svátky pozastavit program Go To Travel.

Kampaň Go To Travel, v jejímž rámci mají japonští obyvatelé vedle 35% slevy na ubytování či zájezd nárok i na speciální kupóny v hodnotě 15 % z celkových nákladů na cestu, bude po rozhodnutí vlády mezi 28. prosincem až 11. lednem pozastavena, a to po celém Japonsku.

Možnost čerpání slev na ubytování byla sice v Ósace a Sapporu omezena již koncem listopadu a s ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace se obdobné pozastavení očekávalo i pro Tokio s Nagojou. Rozhodnutí přerušit kampaň během nejvýznamnějších japonských svátků spojených s oslavou příchodu nového roku po celé zemi nicméně mnohé překvapilo.

O dosavadním pozitivním efektu kampaně na globální pandemií silně poznamenaném odvětví cestovního ruchu nelze pochybovat. Dle cestovní kanceláře KNT-CT bylo např. množství prosincových rezervací skupinových zájezdů o šest procent vyšší než v loňském roce. Naopak únorové rezervace, kdy již kampaň nemá probíhat, se nepohybují ani na polovině loňských hodnot.

Dle slov premiéra Sugy si nicméně vláda již nemohla dovolit ignorovat dosavadní vývoj pandemie a musela učinit radikální rozhodnutí, jež co nejvíce přispěje k omezení mobility během nadcházejících svátků.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest Japonsko. 
Zdroj: Nikkei Asian Review




• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí