Zdroj: CzechTrade

Projekt France Travail se rozjíždí na plné obrátky

Předvolební slib Emmanuela Macrona France Travail dostává konkrétní podobu. Ministr práce Olivier Dussopt zahájil v půlce září konzultační a přípravnou misi na reorganizaci veřejných služeb k zaměstnanosti.

Projekt má dvojí cíl – lépe integrovat nezaměstnané, zejména ty, kteří jsou nejvíce vzdáleni od zaměstnání, a lépe uspokojit potřeby zaměstnavatelů při náboru.

Ilustrační fotografie

Tato přípravná fáze má být dokončena do konce roku a její výsledky se promítnou do pracovního práva, které má být v létě příštího roku přepracováno. Vytvoření France Travail předpokládá transformovat Pôle emploi a všechny aktéry veřejné služby zaměstnanosti, jakož i spojit schopnosti státu, místních orgánů a všech příslušných hospodářských a sdružených aktérů, zejména ve spojení se sociálními partnery.

Realizace programu bude zahrnovat experimenty v několika pilotních oblastech zaměstnanosti, zejména s cílem otestovat budoucí reformu aktivního solidárního příjmu (RSA). Stejně jako v případě smlouvy o závazku pro mládež do 26 let chce hlava státu všem příjemcům RSA nabídnout 15 až 20 hodin aktivit týdně, a to podle logiky práv a povinností.

Zdroj: lesechos.fr
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Francie

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Francie | Zahraničí