Projekty silniční infrastruktury v Kolumbii

Ministerstvo dopravy prostřednictvím instituce Invías přidělilo 15 projektů z celkem 18, pro které bylo vypsáno výběrové řízení v prosinci 2020. Práce na silnicích započnou ještě letos.

Investice 5,5 bilionu pesos v rámci skupiny projektů Vías para la legidad má podle vlády nastartovat pochroumanou ekonomiku. Zahrnuje výstavbu celkem 1260 kilometrů silnic, které mají být dokončeny v příštích pěti až deseti letech.

Mezi projekty je například spojnice San Francisco-Mocoa. Cílem projektu je zlepšit propojení mezi departmenty Putumayo a Nariňo. Práce zahrnují dokončení zbývajících 27 km komunikacey a investice bude činit 1,1 bilionu pesos. Projekt bude mít na starosti konsorcium CM Putumayo složené ze stavebních firem Construcciones El Cóndor a Constructora Meco. Odhaduje se, že práce vygenerují okolo 3275 pracovních míst. Práce mají být zahájeny na přelomu května a června.

Na stejném období je naplánováno budovat přístupové cest k tunelo Guillermo Gaviria Echeverri, kterému se říká tunel Toyo. Kontrakt za 808,1 miliardy pesos je rozdělen na dvě části. První Santa Fe de Antioquia bude mít na starosti společnost Construcciones el Cóndor a projekt má hodnotu 418,2 miliardy pesos.

Druhá část Caňasgordas bude vybudována konsorciem Vías Colombia 061 (Hidalgo y Higaldo Colombia a Higaldo a Higaldo Sucursal Colombia) v celkové hodnotě 389,9 miliardy pesos.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí