Průzkumné činnosti v oblasti Mexického zálivu jsou v plném proudu

Národní komise pro uhlovodíky (CNH) schválila modifikaci čtyřech průzkumných aktivit ropných společností působících v Mexiku o celkové investici přesahující 100 milionů dolarů.

Průzkumné činnosti státní ropné společnosti Petróleos Mexicanos (Pemex) stejně jako i soukromých společností působících v ropném průmyslu v Mexiku i přes současnou situaci pokračují. Národní komise pro uhlovodíky (CNH) schválila tyto aktivity a zároveň vyčlenila 105,3 milionu dolarů na studii a perforaci ve čtyřech různých oblastech. 

Nejprve Pemex začne perforovat vrt UTS 1Exp v mělkých vodách Mexického zálivu, kde bude investovat celkem 78 milionů dolarů, aby prokázala existenci zdrojů ve výši 29 milionů barelů surové ropy. Pravděpodobnost úspěchu je zde 34 procent.

Kromě toho bude státní ropná společnost pokračovat ve svých studijních aktivitách v mexických hlubinných vodách, kde má v plánu spolu s australskou společností BHP Billiton zahájit v březnu 2021 aktivity na ropném poli Trión.

CNH dále schválila společnosti Pemex úpravu průzkumného plánu AE-0109-M-Cinturón Subsalino-13 o rozloze 915 km čtverečních, jež se nachází v hlubinných vodách Mexického zálivu u pobřeží státu Tamaulipas, v provincii Salina del Bravo. Jedná se o investici přesahující 7,5 milionu dolarů.

A nakonec, vládní orgán CNH také schválil modifikovaný průzkumný plán společnosti Pantera Exploración y Producción, a to konkrétně týkající se smlouvy A5 BG 2017 ve státu Tamaulipas, mezi oblastmi Reynosa a Río Blanco o rozloze 231 kilometrů čtverečních. Společnost zde bude ještě na konci tohoto roku a během roku 2021 perforovat další dva vrty, což si žádá navýšení původně plánované investice z 12 na 14,3 milionu dolarů. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico.
Zdroj: Energy21
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí