První certifikovaná emise zeleného dluhopisu v Panamě

Společnost Panasolar Group působící v oblasti vývoje, výstavby a provozu fotovoltaických elektráren na výrobu solární energie. Nyní v Panamě uvedla první certifikovanou emisi zeleného dluhopisu za 15 milionů dolarů.

Vydání dluhopisu bylo ověřeno společností Pacific Corporate Sustainability (PCS) podle standardů iniciativy Climate Bonds Initiative (CBI). Prostřednictvím tohoto ověření globálního uznání se fotovoltaická elektrárna Panasolaru stala první, která získala certifikaci Gold Standard Certification v Panamě. Certifikace potvrzuje, že projekt významně přispívá k udržitelnému rozvoji země. Ověření PCS rovněž dokázalo, že operace přispěje k následujícím cílům: boj proti chudobě, dostupná a čistá energie, přijetí naléhavých opatření k boji proti změně klimatu.

Vydání dluhopisu umožní Panasolaru pokračovat ve výstavbě, provozu a údržbě zařízení na výrobu elektřiny ze solární energie, čímž přispěje k diverzifikaci panamské energetické matice a pomůže zemi pokročit v plnění jejího závazku zvyšovat výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů do roku 2050 o 70 %. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Economista
• Teritorium: Panama