První digitální rozvodna v Kolumbii zahájila provoz

Energetická společnost Enel-Codensa otevřela první 100% digitální rozvodnu v zemi.

S investicí více než 25 miliard pesos uvedla společnost Enel-Codensa do provozu Portugal, první zcela digitální rozvodnu v Kolumbii. Jde o důležitý milník v modernizaci a inovacích v odvětví elektřiny v rámci probíhající energetické transformace země. Veškeré informace o procesech a provozu jsou přenášeny optickým vláknem. Kromě toho rozvodna Portugal disponuje inteligentními technologiemi a je samořídicí.

Portugal umístěna v obci Engativá nedaleko hlavního města má kapacitu 40 milionů voltampérů a poskytuje energii pro provoz čistírny odpadních vod Salitre, která je klíčovým prvkem při dekontaminaci řeky Bogoty. Dále pak uspokojí stále rostoucí poptávku západní části hlavního města, která je hlavní osou rozvoje metropole. Rozvodna disponuje mimo jiné jednodušší konfigurací, což znamená, že má méně bodů selhání, čímž jsou optimalizovány procesy modernizace, rozšiřování a budoucí údržba.

Jde o jednu z celkem 30 rozvoden, o nichž se v rámci plánu energetické expanze hlavního města uvažuje do roku 2030. V průběhu roku 2021 se plánuje výrazná modernizace dalších třech rozvoden. Jde o terminál ve městě Fontibón; San José ve městě Los Mártires; a rozvodna Calle Primera, která nedávno obdržela enviromentální licenci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: 
bnamericas.com
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Kolumbie