Rakousko ruší hraniční kontroly se sousedními zeměmi s výjimkou Itálie

AKTUALIZOVÁNO 5. 6. 2020 Po téměř třech měsících omezení budou od dnešního poledne zrušena všechna cestovní omezení mezi ČR a Rakouskem.

Spolková vláda ve středu oznámila, že všechna cestovní omezení s Německem, Lichtenštejnskem, Švýcarskem, Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem budou rakouskou stranou ve čtvrtek zrušena. Pro tyto země bude platit stejná situace, jako před koronou: ruší se karanténa a testovací povinnost po pobytu v těchto státech.
Omezení zůstávají na hranicích s Itálií, kde jsou počty infekcí stále příliš vysoké. Příští týden je plánováno další zhodnocení situace. Ministr Schallenberg uvedl, že Rakousko chce Itálii své hranice otevřít, jak jen to čísla umožní.
V reakci na kroky rakouské strany oznámily v pátek otevření svých hranic i okolní země vč. České republiky. Jak uvedl po mimořádném jednání v pátek ráno premiér Andrej Babiš, bude od pátku 5. června od 12 hodin možné cestovat do ČR z Rakouska bez omezení. Pro ty, kteří přicházejí nebo se vracejí z těchto zemí do České republiky, od nynějška nejsou nutné negativní testy na Covid-19 ani karanténa.
Ministerstvo zahraničí však upozorňuje, že bezpečnostní riziko při cestování zůstává i nadále vysoké a apeluje na cestující, aby se před zahraničními cestami dobře informovali a dbali na zvýšená hygienická opatření.

Aktuální infomace k cestování naleznete na stránkách MZV ČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

Zdroj: https://www.vienna.at/oesterreich-oeffnet-alle-grenzen-ausser-eine/6636383
https://www.derstandard.at/jetzt/livebericht/2000117850020/coronavirus-lateinamerika-entwickelt-sich-zum-neuen-krisenherd?responsive=false
https://www.apa.at/Site/News.de.html?id=6454917826

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni

Pravidelné novinky e-mailem