Rakousko předložilo EU projekty pro obnovu po koronakrizi

Rakousko předložilo Evropské unii svůj plán pro obnovu ekonomiky. Informoval o tom kancléř Sebastian Kurz (ÖVP). Jak uvedl komisař Johannes Hahn, první reakce byly velmi pozitivní. Hlavními body jsou ekologie a digitalizace.

Kurzův plán zajišťuje vytvoření nových pracovních míst a slibuje, že po obtížných měsících budou následovat dobré roky. Vicekancléř Werner Kogler (Zelení) uvedl, že v některých oblastech bude snadné cíle splnit, neboť již byly stanoveny přísnější priority.

Plán EU stanovuje, že nebudou přijata žádná opatření, která by byla v rozporu s evropskými cíli v oblasti klimatu. Nebudou podporována letiště nebo uhelné elektrárny.

Ministr financí Gernot Blümel (ÖVP) upozornil, že důraz je kladen na ekologické a digitální investice. Stávající cíle EU by byly jasně zvýšeny. Kogler dodal, že podle pokynů EU musí 37 procent opatření sloužit k ochraně klimatu. V rakouském plánu je to ve skutečnosti 46 procent. Blümel vyzdvihl 41 procent investic do digitalizace, přestože nutných je pouze 20 procent.

Zdroj: https://industriemagazin.at/a/coronahilfen-oesterreich-hat-projekte-fuer-den-eu-aufbaufonds-eingereicht
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

Pravidelné novinky e-mailem