Rakouský FACC po škrtech usiluje o silný růst

Hornorakouský dodavatel pro letecký průmysl chce v příštích letech opět růst a do konce desetiletí plánuje být mezi padesáti největšími výrobci leteckých zařízení na světě.

V současné době patří mezi 100 nejlepších. FACC chce bodovat především udržitelností. Létání by mělo být ekologičtější a tišší. Jako příklady uvedl generální ředitel Robert Machtlinger kabinu letadla vyrobenou z obnovitelných surovin a lehké konstrukce z recyklovatelných materiálů.

V roce 2020 utrpěla společnost kvůli pandemii výrazný pokles tržeb a podle předběžných údajů z minulého týdne vykázala ztrátu více než 74 milionů eur.

Růst v segmentu vesmírných technologií a dronů
FACC je přesvědčena, že trh s civilními osobními letadly bude i nadále silně růst, i když jinak než dříve. „Klimatická politika a ochrana životního prostředí budou formovat nadcházející desetiletí. Jsou zapotřebí nové materiály, efektivnější výrobní procesy a digitalizace.“

FACC byla jednou z prvních společností v oboru, která na změny komplexně reagovala. Škrty prý byly tvrdé, ale nutné. Společnost chce růst také v oblasti dronů a vesmírných technologií.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko. 
Zdroj: 
https://industriemagazin.at
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí