Rakouský prodejce automobilů z Lince Sonnleitner přebírá Renault-Vídeň

Polovina obchodů společnosti Renault Austria bude v budoucnu probíhat přes Linec.

Renault Group odprodává 190 evropských poboček skupiny Renault Retail Group (RRG), včetně Vídně. Rodinná společnost Sonnleitner z Lince přebírá pobočky Laaer Berg, Donaustadt a také 15 prodejců, včetně St. Pölten. Informovala o tom „Oberösterreichische Nachrichten“ (úterní vydání).

punghi / Shutterstock.com

„Jednáme od jara, teď chybí už jen podpis. Ale to je jen formalita,“ řekl v novinách Wolfgang Sonnleitner ze stejnojmenného autosalonu. Minulé úterý bylo informováno 140 zaměstnanců o blížící se změně vlastnictví. Obchodní úsek RRG bude v budoucnu představovat přibližně třetinu prodeje vozidel ve skupině Sonnleitner, což znamená, že společnost v Linci bude zodpovědná za téměř polovinu podnikání Renault Austria.

Odbyt ve Vídni se pohybuje ročně kolem 5 000 nových vozidel Renault, Dacia, Nissan a Alpine. V Linci kolem 13 000 nových registrací plus 3 000 prodejů ojetých vozů. Na 13 pobočkách v Horním Rakousku, Salcburku a Dolním Rakousku a ve třech pobočkách v Norimberku a okolí generuje 440 zaměstnanců obrat 240 milionů eur.


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.
Zdroj: Die Presse
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí