Zdroj: CzechTrade

Rekordní počet nově založených firem v Izraeli

Počet firem nově založených v roce 2022 v Izraeli byl oproti roku 2021 více než dvojnásobný. Trend by mohl pokračovat i v roce současném.

Izraelskému finančnímu úřadu oznámilo své otevření celkem 142 100 nových společností, což je více než dvojnásobek ve srovnání s rokem 2021. Podle oficiálních údajů izraelského daňového úřadu vznikl v roce 2022 v Izraeli rekordní počet nových podniků. Za prvních 11 měsíců roku oznámilo své otevření 142 100 nových společností, což je 100procentní nárůst oproti roku 2021, kdy bylo vytvořeno 64 900 podniků.

Kancelář plná lidí, Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V roce 2021 došlo v důsledku koronaviru k výraznému poklesu počtu nových podniků. V roce 2022, kdy se ekonomika začala zotavovat, mnoho zaměstnanců, kteří byli propuštěni nebo odešli ze zaměstnání, začalo podnikat. Někteří prošli školením, které jim umožnilo zaregistrovat si novou živnost, jiní se rozhodli otevřít živnost současně se zaměstnáním.

Předpokládá se, že by se v trendu zakládání nových společností mělo pokračovat i letos, a to i přes zpomalující se ekonomiku a vzhledem k tomu, že mnoho high-tech zaměstnanců bylo propuštěno, někteří z nich se však o podnikání jistě pokusí.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael.
Zdroj: Israeli Tax Authority, i24 News

• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Asie | Izrael | Zahraničí

Doporučujeme