Rewe Group plánuje v Rakousku masivně investovat

Nadnárodní obchodní skupina Rewe Group, pod kterou spadají například řetězce Billa nebo Penny, plánuje do roku 2025 vynaložit na investice až pět miliard eur.

Velká část investičního balíku by měla směřovat do Rakouska. Ještě letos půjde o 400 milionů eur.

Ilustrační fotografie

Rakouská Rewe Group plánuje letos rozšířit síť o téměř 50 nových prodejních míst, čímž by měl jejich celkový počet přesáhnout dva tisíce. Zároveň je plánována rekonstrukce více než 50 existujících jednotek, přičemž u více než 80 % z nich se plánuje také rozšíření prodejní plochy. Rewe chystá také značné investice do logistiky – kromě výstavby nového logistického centra chce implementovat také nový systém řízení skladu v již zavedených provozech.

Marcel Haraszti, předseda představenstva Rewe Group pro Rakousko, hodnotí uplynulý rok jako úspěšný. Obrat skupiny na rakouském trhu stoupl o 1,54 % a dosáhl hodnoty 9,24 miliardy eur. Dařilo se řetězcům Billa a velkoobchodům Adeg, horší výsledky naopak zaznamenaly prodejny na čerpacích stanicích.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Nedařilo se také řetězci Penny, kde došlo k 2,7% poklesu obratu. Přesto jsou však tato čísla dle Harazstiho lepší v porovnání s konkurencí v odvětví, které bylo v minulém roce v útlumu. Jako nejlepší rozhodnutí Harazsti hodnotí převod značky Merkur na Billa Plus, které přineslo zefektivnění a úsporu ve výši dvouciferných milionů eur na administrativě. Ty mohou být nyní reinvestovány.

Zdroj: Regal – Das Branchenmagazin für Handel & Industrie
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

• Oblasti podnikání: Obchod | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí