Rozšíření nových leteckých tras v Peru

Pět letišť na jihu Peru bude mít podle Ministerstva dopravy a komunikací od července lepší čerpací stanice pohonných hmot pro letadla.

Ministerstvo dopravy a komunikací oznámilo, že pět letišť na jihu země bude mít od července lepší čerpací stanice pohonných hmot pro letadla. Jedná se o letiště Arequipa, Ayacucho, Juliaca, Puerto Maldonado a Tacna. Smlouva o provedení práce na letištních terminálech byla podepsána 11. března se společností Herco Combustibles. Plánuje se investice ve výši 1,7 milionu USD.

Nový provozovatel čerpacích stanic bude odpovědný za provádění a dohled nad zahájením aktivit letištních čerpacích stanic pohonných hmot, a také za systémy jejich příjmu, skladování a expedice, které uvedené čerpací stanice vyžadují.

Díky těmto pracím vylepší letiště Arequipa, Puerto Maldonado a Tacna jejich stávající služby dodávky paliva. Zatímco letiště Ayacucho a Juliaca tuto službu začnou poskytovat, což zajistí větší efektivitu v letecké dopravě. Ministerstvo dopravy a komunikací rovněž zdůraznilo, že projekt otevře možnost rozšíření nových leteckých tras vnitrostátních a mezinárodních destinací.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Peru
Zdroj: El Comercio

Pravidelné novinky e-mailem