Rozvoj letěcké infrastruktury v Karibiku

Rozvoj infrastruktury je podporován i regionální finanční instituce, které doporučují karibským ostrovům investovat do infrastruktury aby nastartovali své ekonomiky, které ochromila pandemie. V karibském regionu je projektů na výstavbu nových mezinárodních letišť několik.

Nejdále jsou se svým projektem Bahamy, které v květnu zahájili výstavbu a podepsali smlouvu na vývoj nového mezinárodního letiště Exuma za 65 milionů amerických dolarů. Bahamský premiér, Hubert Minnis, si od projektu slibuje zvýšení pracovních příležitostí a podporu podnikání na letišti a jeho okolí. Klíčovými částí projektu je výstavba nové budovy letištních terminálů a zlepšení vzletové a přistávací dráhy a odbavovacích ploch. To zahrnuje nový provoz pevné základny (FBO) se strategickým partnerem Odyssey Aviation, který postaví nové zařízení FBO sousedící s novou budovou terminálu letadel. Stávající letištní terminál bude fungovat, dokud nebude k dispozici nové zařízení. Poté stávající instalace najde nové využití. Nová budova terminálu o rozloze 60 000 čtverečních stop bude mít 100% záložní napájení. Je navržen tak, aby vyžadoval minimální údržbu. Nová zrekonstruovaná přistávací dráha bude mít délku 7000 stop, součástí bude také nová hasičská zbrojnice a nová věž řízení letového provozu. Výstavbu letiště má na starosti Woslee Construction, Royal Fidelity je hlavním finančním partnerem pro finanční prostředky potřebné k vybudování moderního letištního zařízení. Alexiou and Associates je zodpovědný za design letiště. Projekt by měl být dokončen v roce 2022.

V rámci 2,6miliardové investice do rozvoje turismu v provincii Pedernales v Dominikánské republice je v plánu i vybudování nového mezinárodního letiště. Aktuálně probíhá technická analýze přípravného projektu stavby. V přípravní fázi je i projekt mezinárodního letiště v Dominice.

V květnu byla také podepsaná konečná dohoda o výstavbě letiště, aktuálně probíhá navrhování letiště. Pomoc s financováním letiště přislíbila Čína. Ve výstavbě jsou již domy pro 32 rodin postižených výstavbou letiště.

Zdroj: www.bnamericas.com 
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály