Zdroj: CzechTrade

Rumunská letecká společnost Blue Air vstoupila do insolvence

Rumunská nízkonákladová letecká společnost Blue Air vstoupila do insolvence na vlastní žádost. Bukurešťský tribunál přijal žádost společnosti 21. března.

Na seznamu věřitelů je několik jmen, včetně rumunské správy letových provozních služeb – ROMATSA, Air Claim, mezinárodního letiště Avram Iancu v Kluži a několika jednotlivců. Společnost Air Claim na začátku března oznámila, že požádala o zahájení insolvenčního řízení proti Blue Air s tím, že má od letecké společnosti stále 85 000 eur.

Ilustrační fotografie

Blue Air pozastavila své lety na počátku září 2022 a neobnovila provoz. Společnost v tu chvíli uvedla, že byla nucena přijmout rozhodnutí poté, co ministerstvo životního prostředí zablokovalo všechny její bankovní účty. Podle společnosti Ziarul Financiar společnost v září loňského roku nahromadila dluhy ve výši 230 milionů eur, které nezahrnují peníze, které musí vrátit zákazníkům, jejichž lety byly zrušeny od stejného měsíce.

Rumunský stát převzal 75 % akcií nízkonákladové letecké společnosti prostřednictvím Úřadu pro správu státního majetku (AAAS).

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko. 
Zdroj: Romania Insider

• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí

Doporučujeme