Rumunská společnost chce vyrábět sportovní vůz GT4

Společnost LP:One Motor si klade za cíl mobilizovat až dva miliony eur na uvedení prototypu sportovního vozu Asera GT4 plně navrženého v Rumunsku. Společnost odhalila design nového koncepčního vozu a říká, že jej brzy začne vyrábět.

LP:One zamýšlí vyrobit vůz schopný vyhrávat mezinárodní závody a umístit Rumunsko na mezinárodní mapu výroby výkonných vozů. Koncept modelu LP: One Asera se zaměřuje na lehkou konstrukci, která podporuje zlepšenou akceleraci a manévrovatelnost a nižší brzdnou dráhu a také nízké náklady na spotřební materiál.

Ilustrační fotografie

Bude používat spalovací motor 2,9 V6 TFSI od Audi Sport, který bude mírně vylepšen, aby dosáhl maximálního výkonu 550 HP a maximálního točivého momentu 720 Nm. Do budoucna však společnost plánuje vyvíjet nové modely založené na ekologických technologiích.

Odhadovaná cena vozu je 180 000 eur, což výrobce doufá, že bude dostatečně atraktivní pro motoristické týmy.

„Nechceme být jen další značkou v GT4, naším cílem je vyhrát závody evropského šampionátu se specifickou konstrukcí, integrující nový koncept do mezinárodních soutěží. Model GT4 je naším odrazovým můstkem v automobilovém světě, později se zaměřujeme i na výrobu pro street modely. Díváme se do budoucnosti s vývojem nových modelů s vodíkovým a elektrickým pohonem,“ řekl Andrei Ungureanu, generální ředitel a spoluzakladatel LP: One Motor.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

LP:One Motor tvrdí, že obdržel pět předobjednávek na soutěžní verzi od místních závodních týmů. Společnost plánuje vyrobit takových 12 vozů v prvním roce, z nichž deset bude k dispozici k prodeji.

Ve druhém roce si klade za cíl vyrobit stejný počet závodních vozů plus 30 vozů, které budou uzpůsobeny pro jízdu na veřejných komunikacích. Výroba se bude postupně rozrůstat až na 100 kusů ročně, ale zůstane omezenou sérií.

„LP:One Motor je skvělý projekt. Vytvořili jsme ji z jedinečné perspektivy a spojili myšlenky generace mladých lidí. Odvážný projekt pro Rumunsko, který po dlouhých hodinách navrhování, výzkumu a nesčetných diskuzí s dobře strukturovaným týmem dosáhl současného bodu, takže každý člen může prokázat své zkušenosti v příslušném oddělení,“ řekl Alexandru Ungureanu, spoluzakladatel LP: One Motor.

Mezi partnery společnosti je několik zavedených jmen v odvětví motoristického sportu, jako jsou Willi Motorsport, Sin Cars, Audi Sport, CSP Design, Dojo Motorsport, Alten, Demon Tweeks a Sculptronix.

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko
Zdroj: Romania Insider

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí