Rušení pracovních míst ve francouzském leteckém průmysl a dopravě

Kvůli propadům v letecké dopravě způsobeným krizí covid-19 přistupuje francouzský národní letecký dopravce Air France a výrobce civilních letadel Airbus k rušení pracovních míst.

Francouzský výrobce letadel Airbus oznámil zrušení 15 000 pracovních míst z celkového počtu 135 000 zaměstnanců ve světě, a to v důsledku epidemie covid-19. Sanitární krize způsobila v posledních měsících propad letecké dopravy o 40 % a trvalý propad poptávky nových letadel s výhledem na tři následující roky o 40 až 60 %.

V důsledku sanitární krize a dlouhodobého zastavení aktivity počítá také společnosr AirFrance do konce roku 2022 se zrušením 7500 pracovních míst. Jedná o zrušení 6560 pracovních míst v Air France (z celkového počtu 41 000 zaměstnanců) a více než 1000 míst v regionální společnosti HOP!

Francouzský stát, který je akcionářem AirFrance-KLM, poskytl skupině finanční příspěvek ve výši 7 miliard euro, z čehož 4 miliardy ve formě bankovní garantované půjčky a 3 miliardy ve formě přímé půjčky za požadavku zlepšení rentability skupiny a jejího dopadu na životní prostředí. Jako odpověď oznámil generální ředitel Air France-KLM, pan Benjamin Smith, redukci vnitrozemské francouzské letecké sítě o 40 % do konce roku 2021.

Zdroj: Le Figaro
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl
• Teritorium: Francie