Rusko zakázalo import krmiv pro domácí mazlíčky z některých států

Rosseľchoznadzor (ruská Federální služba veterinární a fytosanitarníh kontroly) zakázala dovoz, z některých států,  krmiv pro domácí mazlíčky obsahující zakázané GMO.

Důvodem zákazu bylo zjištění, že tato produkce obsahuje zakázané GMO (Geneticky modifikované organismy). V letě minulého roku byl omezen import všech krmiv a krmných doplňků z Nizozemska, v březnu tohoto roku z USA a v květnu ze Španělska, Německa a Litvy.

Rosseľchoznadzor i dřív zakazoval dovoz ze ze zahraničních závodů v případě zjištění, že produkce obsahovala neregistrované GMO. Ale v tomto roce se změnil princip: pokud se našly neregistrované GMO v produkci určitých výrobců, pak byl zaveden plošný zákaz na dovoz produkce od všech výrobců z dané země.

Společnosti z oblasti „zoo byznysu“ požádaly ministra ekonomického rozvoje RF o součinnost v záležitosti připravovaných dalších omezení dovozu zahraničních krmiv pro kočky, psy a další domácí mazlíčky. Prosbu firem připravil a předal svaz, sdružující společností „zoo byznysu“, do kterého patří nejen importéři krmiv, ale i producenti, specializované prodejní sítě a veterinární kliniky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Moskva.
Zdroj: Rbc.ru
• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí