Ruský holding TMK investuje 2,9 miliardy rublů do snížení emisí oxidu uhličitého

Investice umožní snížit emise oxidu uhličitého o osm procent ve srovnání s objemem emisí vypuštěných v roce 2020. Tento krok má potvrdit kredit Trubnaya metallurgictcheskaya kompaniya (TMK) jako zodpovědné firmy, hlásící se k principům ESG (Environmental, Social, Governance).

Vysoký rating ESG umožní přístup ke zvýhodněnému zelenému financování, které již způsobilo revoluci na západních kapitálových trzích. V Rusku řada výrobních společností umísťuje své ESG dluhopisy na moskevské burze a ruské Ministerstvo hospodářského rozvoje připravuje doporučení a kritéria pro klasifikaci určitých finančních nástrojů jako zelených.

Ilustrační fotografie

Na Západě největší investiční fondy a institucionální hráči kapitálového trhu odmítají investovat do cenných papírů společností s nízkým ratingem ESG a jejich zkušenosti přebírají i největší ruské banky. Třetina z nich implementovala metodiku ESG při posuzování dlužníků v úvěrovém procesu, dalších 20 % to plánuje udělat.

Holding TMK je největším světovým výrobcem ocelových trubek pro ropný a plynárenský sektor. Je jedním ze tří vůbec největších světových výrobců trubek na světě. Celkový objem prodeje trubek v roce 2020 činil 2,8 milionu tun.

Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny

TMK sdružuje podniky v Rusku, Rumunsku, Kazachstánu a České republice a vlastní výrobní základny na výrobu kompletního sortimentu ocelových trubek.

Mezi klienty TMK patří přední ropné a plynárenské společnosti, včetně Rosněfť, Gazprom, Transněfť, LUKOIL, Shell, ENI, Total, Exxon Mobil, Occidental Petroleum, ONGC, Saudi Aramco, Marathon Oil a další. Geografie dodávek TMK pokrývá více než 80 zemí.

Akcie TMK se obchodují na moskevské burze.

Zdroj: vedomosti.ru , tmk-group.ru
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rusko se sídlem v Jekatěrinburgu.

• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí