Zdroj: CzechTrade

Růst nájmů v Americe končí

Po roce 2022 se situace na trhu s byty ve Spojených státech začíná obracet ve prospěch nájemníků. S novými bytovými jednotkami, které se dostávají na trh, se zvyšuje nabídka a nájemné klesá.

Experti očekávají, že se tento trend bude nadále vyvíjet a nájemníci budou mít stále více výhod. Od začátku roku 2021 do konce roku 2022 se průměrné nájemné na trhu zvýšilo z 1 500 dolarů měsíčně na více než 2 000 dolarů. Zdá se však, že nájemníkům se konečně dostává úlevy.

Zatímco v únoru 2023 došlo k mírnému nárůstu nájemného, v období od října 2022 do ledna 2023 společnost Zillow zaznamenala každý měsíc trvalý pokles. Očekává se, že pronajímatelé se budou snažit nájemníky udržet, takže ceny nebudou více zvyšovat. Michael Lucarelli, generální ředitel společnosti RentSpree, se domnívá, že nájemníci jsou na nejlepší cestě mít opět navrch.

Tuto změnu na trhu s nájemními byty ovlivňují dva významné faktory – zvýšená nabídka nových bytů a zmírnění některých ekonomických problémů, jako je inflace. V roce 2023 by mělo v USA přibýt téměř 600 000 nových bytů. Kromě toho výrazně vzroste počet nájemních bytů v komplexech, které jsou určené k pronájmům, jejichž obliba roste. Experti očekávají, že větší nabídka bytů povede ke snížení nájemného.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Austin. 
Zdroj: U.S. News

• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme