Zdroj: CzechTrade

SAE mění věkovou hranici pro zahájení podnikání

Náměstek ministra hospodářství Abdullah Al Saleh zhodnotil nový zákon, jeho hlavní rysy a celkový dopad. Podle ministra byla v rámci nového zákona o obchodních transakcích revidována věková hranice pro zahájení podnikání v SAE.

Cílem nového zákona je podpora a rozvoj podnikatelského prostředí v zemi. Mezi nejvýznamnější prvky nového zákona o obchodních transakcích patří snížení věku způsobilosti k podnikání na 18 let. Zákon také zavádí právní odkaz na obchodní transakce pro bankovní instituce, aby stimuloval investice a poskytl podnikům širší prostor pro růst a konkurenci.

Ilustrační fotografie

Nová pravidla nabízí podporu islámskému bankovnictví v zemi a stanovuje ho jako jednu z hlavních hnacích sil růstu. Zákon mění ustanovení týkající se regulace a zřizování finančních trhů a zavádí povinnost získat potřebné licence v souladu s právními předpisy upravujícími cenné papíry v zemi.

Nový zákon nabízí podporu podnikům souvisejícím s technologickým sektorem a obchodními aktivitami souvisejícími s digitálními oblastmi.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
Zdroj: Khaleej Times

• Oblasti podnikání: Obchod | Ostatní | Vzdělávání, lidské zdroje

Doporučujeme