SAE povolily vydávání turistických víz pro Indy

Přechod SAE na obnovení vydávání turistických víz pro plně očkované osoby bude velkou úlevou pro letecké společnosti, které nyní čelí problémům s nedostatkem peněz.

Od konce srpna tohoto roku mohou lidé cestující z Indie přiletět do Dubaje na standardní turistická víza. Země si od toho slibuje strmý nárůst počtu leteckých spojů a tržeb pro turistický sektor. Od 24. dubna pozastavily GCAA (General Civil Aviation Authority) SAE a National Emergency Crisis and Disasters Emergency Management Authority (NCEMA) všechny příchozí lety národním a mezinárodním dopravcům pocházejícím z Indie. Tisíce Indů, kteří odletěli ze Spojených arabských emirátů domů, když se zmírnily cestovní omezení, tak uvízli v Indii kvůli tomu, že začaly nové restrikce spojené se šíření varianty Covid-Delta.

Víceúrovňové křížení silnic v Dubaji, Spojené arabské emiráty
Dubaj, Spojené arabské emiráty

Přechod SAE na obnovení vydávání turistických víz pro plně očkované osoby bude velkou úlevou pro letecké společnosti, které nyní čelí problémům s nedostatkem peněz. Stejně tak podpoří sektor pohostinství v zemi. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj jsou extrémně oblíbenými turistickými destinacemi Indů a existuje značná kvůli covidu odsunutá poptávka po cestování.

Rozhodnutí, které vstupuje v platnost 30. srpna, zahrnuje země, ze kterých byl vstup dříve zakázán, jako je Indie, která je pro SAE největším zdrojem příjmů z turismu a zahraničních pracovníků.

Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.
Zdroj: Gulf News
• Témata: Ekonomika ve světě