SAE připravuje nové projekty PPP na výstavbu škol a modernizaci osvětlení

Emirát Abu Dhabi vypisuje nové tendry v režimu Pubilc Private Partnership (PPP). Projekty se budou týkat stavby nových škol a modernizace osvětlení veřejných pouličních prostor.

Investiční úřad emirátu Abu Dhabi formou projektů PPP nabízí uchazečům možnost realizovat stavební projekt, jehož cílem je výstavba tří nových škol. Projekt je koncipován kompletně na design, stavební činnost, financování, veškeré úpravy, údržbu, převod koncese na provoz školských zařízení po dobu 22 let, z čehož budou dva roky započteny na stavbu. V Abu Dhabi je s tímto již dobrá zkušenost, obdobně je zde již provozováno na 15 školských zařízení. Nový projekt má mít kapacitu 5365 žáků.

Dalším projektem je modernizace osvětlení. Ve vybraných částech města Abu Dhabi proběhne modernizace světelných zdrojů. Dojde tak k výměně stávajících za úsporné zdroje LED a to ve více než 140 tisících případech. Úspora nákladů na energii má být o plných 75 procent, což ve finančním vyjádření představuje roční úsporu o 210 milionů dolarů. Koncese bude udělena na dobu 12 let. Následně bude projekt rozšířen o města v emirátu Abu Dhabi, a to Al Ain a region Al Dhafrah.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade SAE
Zdroj: https://gulfbusiness.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály