SAE přistupují k testování vlastní vakcíny

Po několikaměsíčním výzkumu vstupují Spojené arabské emiráty do poslední fáze testování vlastní vakcíny. Výzva je nyní směřována na dobrovolníky.

Na 10 000 dobrovolníků se již přihlásilo k testování vakcíny, která je výsledkem vlastního výzkumu. Zdravotní úřad v emirátu Abú Dhabí přikročil k třetí fázi finálního testování vakcíny a vyzval dobrovolníky, obyvatele SAE k pomoci v testování. Cílovou skupinou se má stát 15 000 občanů a rezidentů různých národností a věkových skupin.

SAE mají výhodu, že se jedná skutečně o multikulturní společnost, kde žije na 200 národností. Aktuálně má již v registru zaznamenaných na 10 000 dobrovolníků. Byla zřízena informační linka, která je dobrovolníkům k dispozici a operátoři jsou připraveni zodpovědět široké spektrum dotazů. Pro tyto dobrovolníky bude k dispozici stálá monitorovací služba a mobilní klinika, která bude připravena být kdykoliv k dispozici při nenadálých obtížích.

Celý proces testování je pod přísným dohledem lokálních autorit a řídí se i veškerými mezinárodními standardy pro tyto situace.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Pravidelné novinky e-mailem