Zdroj: CzechTrade

SAE schválily plán udržitelnosti

Vláda SAE schválila celostátní plán na zavedení nových norem udržitelnosti pro budovy, silnice a domy, aby šetřila zdroje a snížila uhlíkovou stopu země.

Vláda chce do roku 2050 dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů a byla první na Blízkém východě, která si takový cíl stanovila. Na začátku prosince zavedla plán na snížení energetické náročnosti budov a domácností o 25 % a na snížení spotřeby vody o 16 %. Množství energie a materiálů potřebných k výstavbě silnic by se mělo snížit o 45 %.

Ilustrační fotografie

„Dnes jsme schválili národní politiku stavebních předpisů, která zahrnuje standardy udržitelnosti pro silnice, budovy, bydlení a další,“ uvedl šejk Mohammed na Twitteru.

Kabinet dále schválil vytvoření jednotné platformy pro zahraniční investory. Ta by sloužila jako jednotné kontaktní místo pro zájemce o investice do důležitých odvětví, jako jsou finanční technologie, cestovní ruch, výroba nebo obnovitelné zdroje energie. Součástí bude také vzdělávání, zemědělství a kreativní průmysl. To by umožnilo celostátní přístup k zahraničním investicím a zefektivnilo by to celý proces.

Ramadán dočasně mění fungování islámských zemí. Na co musí dát exportér pozor?

„Platforma, na kterou dohlíží ministerstvo hospodářství, pracuje na tom, aby upozornila na příležitosti ve všech těchto odvětvích pro investory všech kategorií,“ uvedl šejk Mohammed.

Ministři rovněž schválili zahájení kampaně Čisté emiráty, která se koná u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků 5. prosince. Cílem kampaně, kterou do 15. prosince zahájí ministerstvo pro komunitní rozvoj a ministerstvo pro změnu klimatu a životní prostředí, je zapojit úředníky, ministry a pracovní týmy federálních a místních úřadů do dobrovolnické činnosti při úklidu turistických destinací.

Vláda dále rozhodnuta o zvýšení efektivity hraničních přechodů a ekonomických bezcelních zón.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
Zdroj: The National