SAE snižují cenu vybraných léků

Počínaje 15. září 2019 vstoupilo v platnost nařízení, kterým místní autorita snižuje cenů léků. Má se jednat o 410 položek

V reakci na rostoucí cenu léků proti chronikcým chorobá vstopilo v SAE v platnost nařízení, kterým dochází k snížení cen léků u 410 vybraných položek, a to v rozmezí o 2 – 77 %. 183 položek léků je lokálně vyráběno, zbylé buď regionálně či globálně. Nařízení je plně v linini se snahou SAE býti konkurenceschopnou v oblesti výkonů zdravotní péče a srovnat ceny s okolními státy GCC.
Seznam léčivých přípravků, kterých se direktiva týká, obnáší různé druhy léčiv chronických a vážných chorob, jako jsou kardiovaskulární problémy, vysoký tlak, léky snižující lipidy a další, které jsou často se vyskytujícími onemocněními v regionu. Místní autorita nabídla pharmaceutickým firmám možnost setkání, kde měla být tato problematika řešena, s cílem dosažení větší spokojenosti pacientů. Smyslem je také vyvarovat se stran pacientů hledání levnějších variant určitých léků online na internetu, jejichž užívání může být naopak životu nebezpečné. Místní autorita pak ocenila pozitivní a rychlou reakci pharmaceutických firem na snížení cen.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

 

Pravidelné novinky e-mailem