Zdroj: CzechTrade

Salvadorská vláda podporuje používání elektrických a hybridních vozidel

Pro elektrická a hybridní vozidla a nabíjecí stanice v Salvadoru bude stanoveno nula procentní dovozní clo.

Salvadorští poslanci 74 hlasy reformovali zákon na podporu a pobídky pro dovoz a používání elektrických a hybridních dopravních prostředků s cílem, aby obyvatelstvo mělo přístup k tomuto typu vozidla, šetrnému k životnímu prostředí a k zdraví občanů.

Ilustrační fotografie

Předpisy dosud nesplňovaly účel podpory využívání této dopravy, naopak udržovaly monopol, že málokterá energetická společnost mohla zřizovat dobíjecí stanice. Cílem pozměňovacích návrhů je usnadnit dovoz vozidel – včetně motorových jízdních kol – a nezbytných nabíjecích stanic, čímž se ukončí podnikání, které se po léta soustředilo v několika málo rukou.

Reformy podporují daňové zvýhodnění pro fyzické a právnické osoby, které mají zájem o dovoz tohoto typu vozidla. Pro vozidla a nabíjecí stanice je tedy zavedeno 0% dovozní clo. Dovoz nových elektrických a hybridních vozidel je 100% osvobozen od daně z převodu movitých věcí a služeb (DPH), u ojetých vozidel bude z této daně odečteno 25 %.

DPH se nebude platit ani při dovozu motorových kol a nabíjecích stanic pro elektromobily. Tyto tarifní výhody budou platné po dobu 10 let ode dne, kdy vstoupí v platnost reformy provedené poslanci.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: BNAmericas.com

• Teritorium: Amerika | Salvador | Zahraničí