Samsung letos vyplatí rekordní dividendy

Vyšší dividendy plánuje vyplácet až do roku 2023.

investment_567032503-120.jpgSpolečnost Samsung Electronics Co. ve čtvrtek oznámila, že akcionářům letos vyplatí rekordní dividendy a bude tak činit až do roku 2023, aby zlepšila hodnotu pro akcionáře, což je krok, jež má za cíl hladký přechod při nástupu nového vedení dědice skupiny Samsung.
Společnost Samsung vyplatí akcionářům v dubnu za fiskální rok 2020 celkem rekordních 13,12 bilionu wonů (11,8 miliardy USD). „Představenstvo schválilo jednorázovou speciální hotovostní dividendu ve výši 10,7 bilionu wonů,“ uvedla společnost.
V dubnu obdrží akcionáři rekordních 1932 wonů na kmenovou akcii a 1933 wonů na preferovanou akcii, což zahrnuje koncoroční pravidelnou dividendu ve výši 354 wonů na kmenovou akcii a 355 wonů na preferovanou akcii po schválení v březnu na výroční valné hromadě akcionářů. Speciální dividenda společnosti Samsung ve výši 1578 wonů na společnou akcii je mnohem vyšší než odhad trhu kolem 1000 wonů.
Technický gigant také oznámil novou tříletou iniciativu pro návrat akcionářů, která se soustředí na alokaci 9,8 bilionu wonů jako dividend ročně, což je polovina odhadovaného volného peněžního toku (FCF) firmy Samsung na období let 2021-2023. „Za účelem zvýšení předvídatelnosti bude Samsung na konci každého roku sdílet roční FCF. Pokud se vygeneruje významné množství očekávaného výnosu, Samsung bude aktivně uvažovat o jeho vyplacení na konci každého roku,“ uvedla společnost.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea. 
Zdroj: Yonhap
• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Korejská republika