Zdroj: CzechTrade

San Francisco se jako první americké město dočká dvou autonomních taxislužeb

Dvě společnosti se snaží získat schválení pro poskytování autonomní přepravní služby pro cestující v San Franciscu.

Cruise, dceřiná společnost General Motors, a Waymo, spin-off společnosti Google, soutěží o získání regulačního schválení pro spuštění autonomní taxislužby v San Franciscu. Pokud by obě firmy dosáhly svého cíle do konce roku, San Francisco by se stalo prvním americkým městem, kde by operovaly dvě konkurenční taxislužby zcela bez řidičů.

Ilustrační fotografie

Zatímco Cruise již tuto službu v méně rušných částech města provozuje, Waymo poskytuje pouze testovací jízdy vybraným skupinám zákazníků. Obě společnosti mají v San Franciscu na kontě už přes jeden milion autonomních jízd bez vážných nehod. Nicméně obě služby čelí problémům, jako jsou nečekaná zastavení vozidel, které způsobují dopravní zácpy nebo blokují záchranná vozidla, což může představovat potenciální bezpečnostní problémy.

Cruise testuje své robotaxi také v Austinu a ve Phoenixu, Waymo působí v Los Angeles. V současné době žádá Crusie o povolení testovat svá robotická vozidla po celé Kalifornii rychlostí až 55 mil za hodinu, což je o 25 mil za hodinu více než maximální rychlost robotaxi v San Franciscu. Obě společnosti se připravují na ambicióznější expanzi po celé Kalifornii, kde je v současné době registrováno více než 35 milionů vozidel ovládaných lidskými řidiči.

Zpracovala kancelář CzechTrade a CzechInvest USA, San Francisco. 
Zdroj: Mercury News