Korejský Sangsin několikrát znásobí svoji výrobu v Maďarsku

Korejský Sangsin, který vyrábí bateriové komponenty, za podpory maďarského státu rozšíří svůj závod v Jászberény.

Vláda tyto investice podporuje částkou 3,15 miliardy HUF. Podle ministra Szíjjártól se podpora mnohonásobně vyplácí a také přispívá k vytvoření 150 pracovních míst v Jászberény.

Investice jsou také důležité, protože je stále patrnější, že elektrická doprava bude jednou z hnacích sil pokrizového období. Maďarsko musí být připraveno na transformaci mocenských vztahů po celém světě a ti, kdo se postaví do čela rozvíjejících se průmyslových odvětví, budou konkurenčně úspěšní. Ministr zahraničí a obchodu proto zdůraznil důležitost podpory dotacemi nejen pro výrobu konvenčních automobilů, ale i elektrických vozidel.

Sangsinova expanze továrny je třicátou takovou investicí na domácím trhu a není první z Jižní Koreje. Maďarsko se tím stalo jedním z největších výrobců baterií na světě.

Ministr rovněž uvítal skutečnost, že se obchodní obrat mezi oběma zeměmi v roce 2020 navzdory krizi zvýšil o 24 procent a očekává se další rozšiřování hospodářských vztahů. Maďarsko stále soutěží o řadu investic a více než tři čtvrtiny z nich plánují korejské společnosti.

Výkonný ředitel společnosti Sangsin v Maďarsku ocenil investiční podmínky a dodal, že Maďarsko bude doporučeno dalším korejským společnostem. Cho Beom Hee vyzdvihl kvalifikovanou pracovní sílu a příznivé geografické umístění, které usnadňuje zapojení do evropského automobilového průmyslu. 

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj: www.portfolio.hu
• Témata: Zahraniční obchod