Saúdská Arábie cílí na turisty

Turismus se má stát jedním z hlavních nástrojů diverzifikace ekonomiky Saúdské Arábie. Nové projekty turistických lákadel tomu budou velmi pomáhat.

Po zavedení turistických víz pro vybrané státy světa (49 zemí, včetně ČR) se Saúdská Arábie začíná otevírat světu s cílem nalákat do království zahraniční turisty a ukázat jim své existující, ale i následně i nově chystané krásy, které teprve čekají na své objevení. Na Západě omývá břehy království Rudé moře, a tento potenciál se chystají naplno využít. To se má tak v budoucnu stát jedním z největších turistických lákadel.

Saúdskoarabský státní fond v kooperaci se společností The Red Sea Development Co hodlá velmi významně zainvestovat v této oblasti a vytvořit zde turistický ráj. Bylo vybráno území o rozloze 28 000 km2, které se má postupně proměnit na jednu z nejžádanějších turistických destinací na světě. Bude pokrývat nejen pobřeží Rudého može, kde spolu již s existujícími vznikne celkem 90 ostrovů, ale i vnitrozemí, kde se nachází významné historické památky a ojediněle se vyskytující flóra a fauna. Projekt počítá jen do konce roku 2020 s proinvestováním 2,7 mld USD. Na stránkách společnsoti The Red Sae Development Co se mohou společnosti z celého světa registrovat na vendor list, a stát se tak subdodavateli nejrůznějších technologií, produktů a služeb, které s realizací tohoto projektu souvisí a budou souviset.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Pravidelné novinky e-mailem