Zdroj: CzechTrade

Saúdská Arábie poskytla Egyptu 150 milionů EGP na podporu malých průmyslových projektů

Saúdskoarabský grantový řídící výborem (SAGMC) dosud poskytl prostředky ve výši 1,5 miliardy egyptských liber (přibližně 48,5 milionu dolarů) na financování 3 524 projektů v Egyptě.

Egyptská Agentura pro rozvoj mikro, malých a středních podniků (MSMEDA) podepsala dohodu o financování ve výši 150 milionů egyptských liber se Saúdskoarabským grantovým řídícím výborem (SAGMC) na financování průmyslových projektů v Egyptě.

Ilustrační fotografie

Cílem dohody je pomoci průmyslovým projektům v egyptských guvernorátech zajistit suroviny a další výrobní vstupy k zajištění celého výrobního řetězce. To zahrnuje nalezení materiálů, výrobu zboží, zákazníky, kteří výrobek kupují a používají, a také recyklaci nebo likvidaci výrobku po uplynutí životnosti.

Dohoda bude dále financovat nákup strojů a zařízení, provozní kapitál a stavební práce. Dohoda poskytne přibližně 520 subjektům financování, což vytvoří 1 200 pracovních míst.

SAGMC dosud poskytl finanční prostředky ve výši 1,5 miliardy liber na financování 3 524 projektů ve 27 governorátech. Ty přispěly k vytvoření přibližně 17 000 pracovních míst. Výbor, který je přidružen k Saúdskému fondu pro rozvoj (SFD), rozšiřuje své finance na mikro, malé a střední projekty prostřednictvím zprostředkovatelských subjektů, včetně Národní banky Egypta a MSMEDA. Podle oficiálních statistik činily saúdské investice v Egyptě v předešlém fiskálním roce 491,6 milionu dolarů, což představuje nárůst o 51,1 procenta.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.
Zdroj: Al Ahram Online

• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Afrika | Asie | Egypt | Saúdská Arábie | Zahraničí

Doporučujeme