Spojené arabské emiráty zveřejnily plány na vyrovnání se s krizí

V SAE vznikl centrální orgán pro vyrovnání se s krizí. V jeho kompetenci bude nastavení parametrů pro boj s ekonomickými dopady pandemie covidu-19.

Národní rada pro boj s dopady krize byla ustanovena před měsícem a klade si za cíl minimalizovat negativní dopady, které působí ekonomická krize způsobená pandemií covidu-19. Rada ujišťuje podnikatelský sektor, že učiní maximum pro to, aby dopady minimalizovala a přispěla k brzkému ozdravení zasažené ekonomiky.

K setkání rady a prohlášení došlo krátce poté, co centrální banka SAE upravila odhad propadu ekonomiky pro letošní rok ve výši 5,2 % HDP. Jsou stanoveny sektory, které budou právě s ohledem na boj s dopady krize považovány za klíčové. Jedná se např. o oblast vzdělávání, zdravotnictví, potravinářství a bezpečnosti. Pro jednotlivé sektory rada zřídila pracovní skupiny, které budou mít za úkol v dané gesci připravit ozdravné plány.

Je nutné velmi pečlivě bilancovat mezi potřebami samotného státu a zajištěním pomoci strategickým oblastem. Emiráty jsou devátou nejúspěšnější zemí na světě s ohledem na pandemii covidu-19 a první v regionu Blízkého východu. Nejstěžejnějším plánem je plně zajistit ochranu života a zdraví všech obyvatel a na druhou stranu učinit maximum pro to, aby došlo k opětovnému plnému otevření místní ekonomiky. 

Zdroj: https://www.arabianbusiness.com
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji.  
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Spojené arabské emiráty