Saúdská vize 2030 má posílit postavení Rijádu

Mohammed bin Salman bin Abdulazizem Al Saud, korunní princ a předseda vlády a přední představitel Nadace sportovní dráhy oznámil, že od konce února mohou návštěvníci používat 83 kilometrů dráhou sportovní dráhu.

Trasa prochází pěti rijádskými destinacemi a jde o první fázi širšího projektu na výstavbu sportovní dráhy. Otevření první fáze projektu sportovní dráhy je významným krokem v rámci velkých projektů města Rijád.

Panoramatický záběr na Rijád, hlavní město Saúdské Arábie
Ilustrační fotografie

Stavět se začalo již 19. března 2019 a na přípravy dohlíží sám Mohammed bin Salman bin Abdulazizem Al Saud. Projekt posiluje postavení města Rijád na světovou úroveň. Stává se jedním z nejlepších měst pro život, neboť podporuje fyzické, psychické a sociální zdraví obyvatel i návštěvníků. Ti si užívají důstojného života a zdravého životního stylu v pozitivním a atraktivním prostředí města.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Saúdská Arábie
Zdroj: www.alarabiya.net
• Teritorium: Asie | Saúdská Arábie | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme