Sedm českých pivovarů se představilo na festivalu českého piva v Peru

První festival českého piva v Peru, který se odehrál koncem dubna, představil sedm značek českého piva, které mají nyní o to větší šanci prorazit na peruánský trh.

Na konci dubna se v zahradě rezidence českého velvyslance v Peru odehrál Festival českého piva. Ten, za pomoci Českého velvyslanectví v Limě, organizovala zahraniční kancelář CzechTrade v Peru.

Jedná se o vůbec první prezentaci českého piva v tomto měřítku; během odpoledne se prezentovalo sedm pivovarů, z nichž dva jsou již v Peru k dostání.

Czechvar, exportní verze Budějovického Budvaru, se v Peru prodává od roku 2018 a Primátor, jak jsme nedávno informovali, je díky úsilí zahraniční kanceláře CzechTrade v Peru nyní také čerstvě v prodeji. Mezi dalšími prezentovanými je třeba zmínit pivovar Rakovník se svými značkami Bakalář, Černovar a Pražačka, pivovar Nová Paka je jeho exportní hvězdu BrouCzech, Czech Royal Beer od pivovaru Břevnov, Postřižinské z pivovaru Nymburk a pivovar Rohozec. 

Všechna tato piva měli hosté minulý pátek možnost okoštovat. Stejně tak si organizátoři kladli za cíl poskytnout co možná nejvíce informací o českém pivě, které v Latinské Americe zatím nedosahuje takového povědomí jako například pivo německé. Ve svých proslovech mluvili jak český velvyslanec, tak ředitel ZK CzechTrade o dlouhé historii tohoto řemesla v Čechách a o plzeňském typu piva, čímž vyzdvihli český přínos světovému pivovarnictví.

I přes omezený počet hostů vzhledem k pandemii se mezi pozvanými vyskytovali významní peruánští podnikatelé z oblasti pivovarnického průmyslu, dovozci a distributoři. V současné chvíli probíhají navazující jednání a budou-li úspěšná, může se Peru těšit na další kvalitní české pivní značky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Investice | Potravinářský průmysl | Služby
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí