Šest dobrých zpráv z francouzského trhu

Investice do výrobních a vývojových kapacit se v některých oborech ve Francii navyšují. Jedná se především o oblast elektro-mobility, umělé inteligence a výrobu prostředků pro boj s nákazou covid-19.

Francouzská strojírenská firma Seb začne letos v létě s montáží elektrokol podle dokumentace a technologie francouzského start-upu Zebra, do kterého taktéž vstoupí kapitálově.

Firmy Gys, výrobce zařízení pro opravny automobilů, taktéž z Francie, obdržela od amerického výrobce elektroautomobilů Tesla již druhou homologaci pro dodávky nové generace obloukových svařovacích stanic.

Další tamní technologická firma Contentsquare vyvíjející analytické nástroje pro uživatelské chování získala financování ve výši 190 mil USD. Firma založená v roce 2012 bude tak pokračovat ve vývoji nástrojů umělé inteligence a prediktvních analýz.

Společnost Total převezme část výroby recyklovaného polypropylenu amerického výrobce Purecycle Technologies. Dohoda zároveň počítá s výstavbou provozu také na evropské půdě. Tento projekt zapadá do celkové strategie firmy Total zvýšit do roku 2030 o 30 % výrobu recyklovaných polymerů.

Francouzská firma SDEB započala v tomto týdnu s instalací distribučních zařízení protivirových hydro-alkoholických gelů v ulicích města Allier. Sklárna Rioux Glass začala prodávat ohřívané výlohové a vitrínové sklo, které je schopné zahubit viry covid-19 usazené na jeho povrchu.

Francouzská laboratoř Eurofins Scientific oznámila, že díky emisi akcií získala 535 mil EUR, a to především za účelem navýšení kapacit analýz testů na výskyt covid-19. 

Zdroj: Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Paříži.

Pravidelné novinky e-mailem