Setkání s peruánskými poslanci má posílit obchodní vztahy s ČR

CzechTrade v Limě buduje síť obchodních kontaktů, zástupci kanceláře se tentokrát setkali s vybranými peruánskými poslanci.

Na půdě České ambasády v Limě proběhl v polovině prosince pracovní oběd s poslanci peruánského kongresu, kterého se účastnil i ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Limě Martin Rossbach. Mezi pozvanými poslanci byli Matilde Fernández, Mónica Saavedra y Daniel Olivares. Předmětem setkání byla diskuse o politických a ekonomických vztazích mezi Českou republikou a Peru.

Byly nastíněny jak místní obchodní příležitosti pro české podnikatele, tak možnosti spolupráce s dodavateli v Čechách. CzechTrade využil setkání také k prezentaci současných projektů, na kterých v Limě pracuje. Poslance zaujaly například tři značky českého piva, které se chystá v Peru již brzy prorazit, české farmaceutické a drogistické produkty a také pálenky, které jsou velmi oblíbené například v sousedním Chile.

Tato setkání jsou nedílnou součástí obchodní strategie CzechTrade pro budování co možná nejširší sítě obchodních kontaktů v Peru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí