Severní Austrálie investuje do rozšíření hangárů v Alice Springs

Plánovaná investice 3,5 mil. australských dolarů zajistí zdvojnásobení pracovních sil v zařízení a přinese dalších 10 mil. AUD do ekonomiky Severní Austrálie.

Vláda Severní Austrálie oznámila záměr navýšit kapacitu hangárů v Alice Springs až na 100 letadel. Plán v lokalitě vytvoří 55 nových pracovních míst a bude zahrnovat i výstavbu nových cest, jež pro zdvojnásobení kapacit hangárů budou nezbytné.

Tom Vincent, který je majitelem servisního komplexu Asia Pacific Aircraft Storage (APAS), zpravodajskému portálu ABC potvrdil, že o parkovací místa je momentálně vysoký zájem. Zařízení momentálně uskladňuje 44 letadel a od vlády již dříve obdrželo milionovou dotaci na rozšíření infrastruktur. Nynější plánovaná investice zajistí zdvojnásobení pracovních sil v zařízení, a předpokládá se, že přímo a nepřímo přinese dalších 10 mil. AUD do ekonomiky Severní Austrálie.

APAS před vypuknutím pandemie běžně skladoval jen 18 letadel současně. Často  je vyhledáván mnoho leteckými společnostmi právě pro svoji polohu, kde se díky horkému počasí a nízké vlhkosti vzduchu na letadlech nevytváří při delším odstavení prakticky žádná koroze.

Komplex navíc disponuje zkušenými mechaniky, kteří na letadlech provádí 100 a více servisních požadavků ročně. Nyní mají 50 zaměstnanců na plný úvazek, provádějících servisní úkony, kterými zajišťují bezpečnou provozuschopnost letadel.

Ministr Severní Austrálie Michael Gunner považuje APAS jako průlom v leteckém odvětví, který se velice osvědčil ve Spojených Státech. Ministr dále poznamenal, že uskladňování letadel není jen koronavirová záležitost, nicméně je samozřejmé, že je momentálně více letadel na zemi než ve vzduchu. Koncept tak vnímá za mimořádnou příležitost a věří, že jakmile se zařízení osvědčí, najde si své zákazníky i po krizi.

Zdroj: https://australianaviation.com.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl
• Teritorium: Austrálie