Od roku 2011 vypustil více než 15 satelitů a do roku 2030 plánuje jejich počet výrazně navýšit, především díky rozvoji nanosatelitů.
Hlavní roli v rozvoji vesmírného sektoru hraje Office for Space Technology & Industry (OSTIn), součást Economic Development Board (EDB), která podporuje výzkum, vývoj a spolupráci mezi průmyslovými partnery, akademickými institucemi a vládními agenturami. OSTIn je odpovědná za koordinaci vesmírných projektů a posilování pozice Singapuru jako regionálního centra pro kosmické technologie.
ExportMag.cz: Firmy v letecké a kosmickém průmyslu spojily síly v exportní alianci
Důležitým partnerem v této oblasti je Agency for Science, Technology and Research (ASTAR), která podporuje aplikovaný výzkum v technologických odvětvích s přesahem také do satelitních technologií. Institute for Infocomm Research (I2R), součást ASTAR, hraje klíčovou roli v oblasti satelitního výzkumu a vývoje prostřednictvím svého programu Satellite Communications & Sensing, který se zaměřuje na inovace v oblasti komunikací, pozorování Země a integrace umělé inteligence.
National University of Singapore (NUS) je klíčovým akademickým partnerem v této oblasti. Její Centre for Remote Imaging, Sensing and Processing (CRISP) se zaměřuje na dálkový průzkum Země a analýzu dat získaných satelity, zatímco Satellite Technology and Research Centre (STAR) podporuje vývoj pokročilých satelitních technologií. Centre for Quantum Technologies (CQT) se pak věnuje výzkumu kvantových technologií, které nacházejí využití v komunikacích a satelitních systémech.
Nanyang Technological University (NTU) rovněž výrazně přispívá k rozvoji v tomto sektoru. Earth Observatory of Singapore (EOS) se zaměřuje na analýzu geovědních procesů prostřednictvím satelitních dat, zatímco Satellite Research Centre (SaRC) vyvíjí nanosatelity a další pokročilé technologie, které posouvají hranice inovací v této oblasti.
Singapur je také domovem dynamických firem, které se specializují na satelitní technologie. ST Engineering nabízí komplexní řešení v oblasti satelitní komunikace a datových služeb, zatímco například Addvalue Technologies se specializuje na vývoj satelitních komunikačních systémů a terminálů využívaných v širokém spektru komerčních a obranných aplikací.
Singapore Space & Technology Ltd (SSTL) sehrává důležitou roli v podpoře startupů a inovací prostřednictvím programů, jako je Space Accelerator Programme, který poskytuje mentoring, vzdělávání, možnosti fundraising-u a propojení s regionálními a globálními průmyslovými hráči. SSTL také organizuje International Space Challenge, která spojuje mladé talenty z celého světa s odborníky z průmyslu za účelem nalezení inovativních řešení pro komplexní problémy spojené s vesmírnými technologiemi.
Prestižní událost Global Space and Technology Convention (GSTC) každoročně přitahuje odborníky, investory a firmy z celého světa. Zvažovaná účast českých firem na GSTC 2025 by jim umožnila prezentovat jejich technologie, navázat regionální spolupráce a posílit přítomnost na asijském trhu.