Sítě 5G usnadní připojení všem obyvatelům Chile

První červencový týden přinesl jednání zástupců Subtel, Enel X a Entelu o možnosti revoluce sítě 5G v rámci Chile. Zástupce Subtel Francisco Moreno zmínil veřejný konkurz na implementace sítě 5G v zemi plánované na tento rok.

O tu se uchází již známé telekomunikační firmy na chilském trhu – Movistar, Entel a WOM. Projekt zahrnuje instalaci více než 9 000 antén po celé zemi, které pomohou do nejvzdálenějších míst dovést rychlejší připojení 5G. Celkem by se mělo jednat o 366 lokalit.

Podle Moreny by tak rychlejší internet mohlo získat až 300 tisíc osob, které doposud toto připojení v Chile nemělo. Další velkou výhodu spatřuje v připojení k rychlejší síti pro více než 199 chilských nemocnic. Zároveň systém vytvoří 63 000 nových pracovních míst. Usnadnit by se tím měl život nejen běžným obyvatelům Chile, ale také kupříkladu důlním pracovníkům, kteří by tímto způsobem mohli pracovat na dálku a dokonce i řídící jednotky provozu by byly schopny lépe uchovávat informace o efektivitě provozu.

Jedna z iniciativ, o které jedná, je projekt „Última Milla“, který hledá možnosti pokrytí v obydlených a neobydlených zónách pomocí optického kabele. Na druhou stranu prezident Chile Sebastián Piñera oznámil, že připravuje projekt propojení Chile a Oceánie pomocí podmořského kabelu, kterým Chile získá přístup k datům z Asie.

Během prvního červencového týdne navíc představenstvo Subtel oznámilo, že společnost Starlink, spojená se společností Tesla Elona Muska, vybrala Chile na začátek svých operací satelitního připojení k internetu v Latinské Americe. Jejich zkoušky se realizují v Sotomu a Caleta Sierra v regionech Los Lagos a Coquimbo.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
Zdroj: BNAmericas
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí